Питання-відповідь

Шановні учні та батьки, чекаю на ваші запитання.


Запитання можна задавити у коментарях або у письмовій формі через скриньку "Ваша думка", яка знаходиться в кабінеті 2.5 теоретичного корпусу.


Питання: З якого віку дівчина може вступати в шлюб без дозволу батьків?
Відповідь: У статті 16 КпШС України шлюбний вік встановлено: 18 років для чоловіків і 17 років для жінок.
В окремих випадках (коли фактично вже склалися шлюбні відносини, настала вагітність, народилася дитина) державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі комітети міських і районних у містах Рад народних депутатів можуть у виняткових випадках знижувати шлюбний вік на прохання самих неповнолітніх чи одного з них.
Оскільки наше законодавство не встановлює мінімальний шлюбний вік, звідси випливає, що шлюб можна укласти і в 13, 14, 15, 16 років, якщо є певні причини (вагітність, наявність дітей).
Чим же пояснити, що законодавство встановлює вік 17-18 років вступаючих до шлюбу? Шлюбні відносини осіб молодших 18 років у деяких випадках призводить до погіршення здоров’я подружжя та їх дітей, заважають жінці-матері одержати професію, закінчити навчання.
Крім того, законодавець вважає, що особи, які вступають до шлюбу, повинні набути інтелектуальної зрілості.
Реєстрація шлюбу осіб, яким знижено шлюбний вік, проходить на загальних підставах, але при подачі заяви про укладення шлюбу необхідно пред’явити рішення державної адміністрації чи виконкому про зниження шлюбного віку.
На практиці може виникнути питання: до якого ж часу повинен бути досягнутий шлюбний вік – до часу подачі заяви про реєстрацію шлюбу чи на момент реєстрації шлюбу? Відповімо на питання конкретним прикладом.
Так, при подачі заяви про реєстрацію шлюбу А. і М. останній до досягнення 17-річчя не вистачало чотирьох тижнів. Працівник РАГСу відмовив в прийнятті заяви з посиланням на те, що М. не досягла шлюбного віку. В юридичній консультації, куди звернуласі М. їй пояснили, що працівник РАГСу поступив неправильно. Заяву потрібно прийняти, так як питання про досягнення шлюбного віку вирішується на момент реєстрації шлюбу, а на той момент М. вже б було 17 років.
У відповідності з частиною 2 статті 11 Цивільного кодексу України особи, які вступили до шлюбу до досягнення повноліття, набувають права і обов’язки в повному обсязі з часу вступу до шлюбу.


6 коментарів:

  1. Какие существую очереди наследования на Украине?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Закон визначає 5 черг спадкоємців за законом.

      Перша черга – діти, чоловік/дружина та батьки.
      Діти спадкодавця є спадкоємцями незалежно від їх віку.
      До спадкоємців першої черги відносять не лише дітей, які були живі на момент відкриття спадщини, але і дітей, які народилися живими після смерті спадкодавця. Відносять до першої черги і дітей, які народилися у не зареєстрованому шлюбі.
      В той же час чоловік/дружина є спадкоємцями першої черги лише у тому разі, якщо вони перебували у зареєстрованому шлюбі.

      Друга черга - рідні брати та сестри, баба та дід.
      До рідних братів і сестер відносять як тих, що мають обох спільних батьків, так і тих, що мають спільну матір або спільного батька.

      Третя черга – рідні дядько та тітка.

      Четверта черга – ті, хто проживав з померлим однією сім’єю не менше п’яти років до відкриття спадщини.
      Для того, щоб встановити, що особи проживали однією сім’єю, необхідно довести, що вони спільно проживали, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки. Такими доказами спільного проживання можуть бути: довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування, про те, що спадкоємець фактично перед смертю проживав із спадкодавцем. Також доказами можуть бути реєстраційний запис у паспорті спадкоємця або у будинковій книзі, та інші документи, які підтверджують факт спільного проживання.

      П’ята черга – інші родичі до шостого ступеня споріднення, а також утриманці, які не були членами сім’ї спадкодавця.
      http://radnuk.info/komentar/chky/chky-knuga6/180-kn6-glava86/2992--1261-----.html

      Видалити
  2. Можно ли завещать квартиру своему коту?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Може виникнути ситуація, коли особа бажає скласти заповіт на користь улюбленої домашньої тварини та передати їй усе своє майно. Однак у заповіті "прямо" реалізувати це бажання неможливо, оскільки домашня тварина не належить ні до однієї з категорій суб'єктів, на користь яких може бути складено заповіт. Дану проблему можна вирішити саме за допомогою встановлення у заповіті відповідних обов'язків. Ви, наприклад, можете заповідати все своє майно спадкоємцю, встановивши при цьому довічний обов'язок догляду за твариною або обов'язок організувати притулок для бездомних тварин.
      http://radnuk.info/komentar/chky/chky-knuga6/179-kn6-glava85/2978--1240--------.html

      Видалити
  3. Что делать если я купила сапоги, но чек выкинула. Спустя неделю отвалился каблук, если какой-то вариант поменять?????

    ВідповістиВидалити
  4. Коротка відповідь – так, можна майже завжди. Коли ж ви з’ясовуєте, чи можна повернути товар без чека у вашому конкретному випадку, то виявляється багато тонкощів і підводних каменів.

    Товар повертають продавцю в одній з трьох ситуацій:

    коли товар явно бракований;
    коли товар якісний, але не підійшов і підлягає обміну;
    коли товар якісний, але не підійшов і не підлягає обміну.
    http://vidpo.net/chi-mozhna-povernuti-tovar-bez-cheka-i-shho.html

    ВідповістиВидалити